Кароліно-Бугазька громада

Одеська область, Білгород-Дністровський район

10.09.2021 11:36

Врегулювання питань з дотримання законодавства про працю.

         У нинішніх кризових умовах актуальною темою є боротьба за виплати заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів по недопущенню виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати, повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

        В умовах дефіциту вільних вакансій, працівники, з метою працевлаштування, досить часто погоджуються на будь-які запропоновані роботодавцем умови. У такому випадку працівники, працевлаштовані нелегально, у виникненні будь-яких проблем стають повністю безправними перед роботодавцем, бо по відношенню до працівника не діють передбачені трудовим законодавством державні гарантії. Найбільш поширеними порушеннями вимог трудового законодавства, що допускається роботодавцями, є ненормований робочий день, відсутність вихідних днів, відсутність оплати «лікарняного» та відпустки, відсутність оплати роботи в надурочний час, у святкові неробочі дні, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці і несплата внесків до Пенсійного фонду. Працівники, які не захищені від незаконного звільнення, не мають гарантованого права на безпечні та здорові умови праці. Погоджуючись на такі умови, наймані працівники не завжди розуміють, що позбавляють себе конституційного захисту сьогодні й можливості отримання гідної пенсії у майбутньому.

         Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах».

       «Виплата заробітної плати «в конвертах» і приховування громадянами своїх реальних доходів негативно позначається на поповненні бюджету. Надходження в бюджет – це кошти для соціальної сфери, шкіл, дитячих садків, лікарні послугами яких користуються без виключення всі жителі громади. Тому, створивши Робочу групу  з питань легалізації виплати заробітної плати, зайнятості населення та детінізації доходів, Кароліно-Бугазька сільська рада, перш за все ставить перед собою, завдання детінізації трудових відносин, а також здійснення соціального захисту працюючого населення нашої громади, розширення сфери застосування праці та зниження рівня безробіття, наповнення бюджету.

           З метою врегулювання питань з дотримання законодавства про працю (оплати праці «у конвертах», невиплати заробітної плати, виплати її у розмірі нижчому від мінімального, використання праці неоформлених найманих працівників) просимо жителів громади звертатися за телефоном «гаряча лінія» Кароліно-Бугазької сільської ради +38(094) 99 55 338, електронну пошту для подання звернень karolino-bugaz-sovet@ukr.net.