Кароліно-Бугазька територіальна громада

Одеська область, Білгород-Дністровський район

ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

  1. Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань: Відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Кароліно-Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, код ЄДРПОУ 44086967, місцезнаходження замовника - 67844, Україна, Одеська обл., Білгород-Дністровський район, c. Кароліно-Бугаз, вул. Приморська, 1; категорія - органи державної влади (орган законодавчої, органи виконавчої, судової влади), та правоохоронні органи держави, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, об’єднання територіальних громад.
  2. Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності): ДК 021:2015:55510000-8: «Послуги їдалень» (Послуги з організації харчування учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій закладів освіти Кароліно-Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ДК 021:2015: код 55511000-5 «Послуги їдалень та інших кафе закритого типу» (аутсорсинг)).
  3. Ідентифікатор закупівлі: — UA-2025-01-27-017193-a
  4. Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:  

Послуга з організації гарячого харчування учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій закладів освіти Кароліно-Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області  (аутсорсинг,  гарячі сніданки) надається в приміщенні їдальні закладів освіти.

Персонал учасника-переможця, який займається закупівлею продуктів, приготуванням та роздачею їжі, повинен мати санітарний допуск до роботи.

Працівники кухні зобов’язані дотримуватись існуючих санітарно-гігієнічних вимог (працювати за наявності діючих особистих медичних книжок, у відповідному одязі, бути чистими, не приступати до роботи у випадках наявності інфекційних захворювань, тощо).

Продуктами харчування учасник-переможець забезпечуються самостійно. Продукти повинні бути  вітчизняного виробництва, належної якості, без вмісту токсичних речовин та генетично модифікованих організмів, мати всі необхідні дозвільні документи. Харчові продукти, що поступають на харчоблок, повинні відповідати вимогам нормативно-технічної документації і супроводжуватися документами, що встановлюють їх якість. Не допускається приймати харчові продукти без супроводжувальних документів, з минулим строком зберігання, з ознаками псування. У супроводжувальних документах про якість продуктів, які особливо швидко псуються, повинні бути вказані дата випуску продукту, а також дата його кінцевого строку та умов зберігання. Супроводжувальні документи (товарно-транспортна накладна, якісне посвідчення, сертифікат якості) необхідно зберігати до кінця реалізації продукту.

Учасник-переможець, який надає послуги з організації гарячого харчування зобов’язаний забезпечити учнів безпечною, якісною, збалансованою, повноцінною та корисною їжею з дотриманням норм харчування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Приготовлені страви повинні бути свіжими, належної якості та відповідати встановленим Державним санітарним правилам і нормам.

Для уникнення харчових отруєнь, з метою профілактики захворювань, приготування та реалізація харчової продукції повинно здійснюватися у відповідності до загальних вимог до організації харчування дітей в закладах освіти, наведених у додатків 9 та 9.1 до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України 25.09.2020 року №2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я №1984 від 20.09.2021р.«Про затвердження Змін до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти») (далі по тексту - Санітарний регламент).

Перелік харчових продуктів, які заборонено реалізовувати у шкільних буфетах та у торгівельних апаратах, розміщених у закладах освіти наведено у додатку 10 до даного Санітарного регламенту.

Організація гарячого харчування учнів проводиться щоденно – один раз на день: сніданок, під час освітнього процесу.

Харчування учнів здійснюється учасником-переможцем відповідно до щоденних меню. Складання щоденних меню здійснюється на підставі примірних чотиритижневих сезонних меню, розроблених на підставі:

- норм харчування у закладах освіти, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»,

з урахуванням:

- наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров`я України від 15.08.2006 року № 620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах»,

- наказу Міністерства охорони здоров’я України 25.09.2020 року №2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я №1984 від 20.09.2021р. «Про затвердження Змін до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти»),

- Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 № 771/97-ВР.

 

Примірне чотиритижневе  меню повинно бути погоджено з територіальним органом Держпродспоживслужби.

Вимоги до утримання та оснащення приміщень їдальні (харчоблоку), буфету, навчального закладу, транспортування, приймання та зберігання харчових продуктів, обробки сировини, виробництва та реалізації продукції повинні відповідати вимогам Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 № 771/97-ВР та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

Згідно з вимогами статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку харчових продуктів, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів. 

  1. Обґрунтування розміру бюджетного призначення: відповідно до статті 4 Закону планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель. Закупівля здійснюється відповідно до змін до річного плану.  Затверджено кошторис на 2025 рік, в якому зокрема передбачаються видатки на продукти харчування.

Вартість гарячого харчування для учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій закладів освіти Кароліно-Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, встановлена відповідно до  рішення Виконавчого комітету Кароліно-Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 21.01.2025  № 2 «Про організацію харчування дітей у закладах загальної середньої освіти  Кароліно-Бугазької сільської ради».

Оплату послуг за одноразове гаряче харчування (аутсорсинг) учнів 1-4 класів учнів пільгових категорій здійснювати частково за рахунок коштів субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів у 2025 році, а решту за рахунок коштів з місцевого бюджету.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.02.2011р. № 116 «Про затвердження порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість» вартість послуг з організації гарячого харчування учнів (аутсорсинг) не включає в себе суму ПДВ.