10.09.2021 11:45

Важлива інформація для керівників підприємств, установ і організацій усіх форм власності незалежно від підпорядкування та фізичним особам-підприємцям Кароліно-Бугазької громади

614456544831a__photo.jpg

Керівникам підприємств, установ і організацій усіх форм власності незалежно від підпорядкування та фізичним особам-підприємцям які знаходяться на території Кароліно-Бугазької сільської територіальної громади (смт Затока і с. Кароліно-Бугаз) слід пам'ятати, що використання нелегальної робочої сили, неоформлення трудових відносин, або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником - це порушення трудового законодавства, яке передбачає адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.

Роботодавець при використанні найманої праці зобов’язаний керуватися вимогами трудового законодавства, а саме:

- укладати з працівниками трудові відносин у вигляді трудових договорів чи видачі наказів про прийом на роботу;

- вносити записи до трудових книжок працівників, які пропрацюють у роботодавця;

- виплачувати заробітну плату працівникові у розмірі не нижче встановленого державою мінімального розміру та в строки визначені законом;

- сплачувати ЄСВ;

- надавати працівникам час для відпочинку у вигляді вихідних, святкових та неробочих днів, оплачуваних відпусток, додаткових відпусток ;

- забезпечувати безпечні умови праці.

Відтепер, юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть ще й фінансову відповідальність у таких розмірах:

1) 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це  на  сьогодні  6000 х 30 = 180 000 грн.,  за наступні порушення:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;

- оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

- виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

2) 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це  сьогодні

6000х10=60 000 грн.:

- за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, надурочну роботу та інші питання оплати праці);

3) 3 мінімальні зарплати, – це 6 000 х 3 = 18 000 грн.  за такі види порушень:

- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць;

- виплата їх не в повному обсязі.

4) 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника,  за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

5) 1 мінімальна зарплата, це  6 000 грн,  за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству  сьогодні  загрожує штраф – 18 000 грн.