14.09.2021 15:59

Кароліно-Бугазька сільська рада має намір  долучитися до програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)»

61409dc4b322e__IMG_20210914_120326_1.jpg

Кароліно-Бугазька сільська рада є територіальною громадою, яка має намір  долучитися до програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)», що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа (Україна) та Фондом Innovabridge (Швейцарія) у партнерстві з Міністерством цифрової трасформації України, яка спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), які допомагають вдосконалити якість урядування, покращують взаємодію влади та громадян і сприяють розвитку громад в Україні.

Сьогодні, 14.09, о 12:00 в межах конкурсного відбору пілотних територіальних громад в Одеській області відбулося інтерв’ю з комісією експертів з відбору учасників конкурсу до реалізації регіонального компоненту проєкту EGAP, в якому прийняли участь представники Кароліно-Бугазької сільської територіальної громади - заступник голови Кароліно-Бугазької сільської ради Євген Іваній та головний спеціаліст відділу економічного розвитку, комунальної власності, туризму та інвестицій Кароліно-Бугазької сільської ради Надія Дейнега.

Інтерв’ю відбувалося засобами онлайн-зв’язку Zoom.

За результатами інтерв’ю буде визначено перелік громад-переможців.
В 2021 році підписаний меморандум про співпрацю та взаємодію між Кароліно-Бугазькою сільською радою та Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» щодо впровадження Єдиної платформи місцевої електронної демократії «e-DEM» та Конструктора сайтів та чат-ботів територіальних громад «ToolKit», завдяки чому вже отримали:

• Муніципальний чат-бот «СВОЇ»
  • Отримали Сервіс «Місцеві електронні петиції», який дає можливість мешканцям територіальних громад впливати на їх розвиток шляхом звернення до відповідних місцевих органів влади з е-петиціями.
  • Створено Сервіс «Електронні консультації з громадськістю», який надає органам місцевого самоврядування можливість залучати пропозиції мешканців територіальної громади щодо питань розвитку громади, організовувати обговорення проєктів документів перед їх розглядом та схваленням, проводити місцеві опитування в різних формах з метою вивчення думки мешканців громади
  • прийняте рішення «Про офіційний Веб-сайт Кароліно-Бугазької територіальної громади в глобальній інформаційній мережі Інтернет»
  • затверджене положення «Про муніципальний чат-бот Кароліно-Бугазької сільської ради територіальної громади»

При реалізації в рамках проєкту пріоритетними напрямками співпраці між Кароліно-Бугазькою сільською радою та Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» вбачається наступне:

1.Підвищення інституційної спроможності та компетенції органу місцевого самоврядування:

- Розроблення місцевих стратегій та підготовка нормативних документів (дослідження, опитування, експертна підтримка, робочі групи, презентація кращих практик).

-  Підвищення потенціалу службовців ОМС (навчальні програми з інформаційно - комунікаційних технологій, автоматизації ЦНАП, кібербезпеки, захисту персональних даних, використання ІКТ для підвищення ефективності роботи, надання електронних послуг і впровадження інструментів електронної демократії

- Впровадження сучасних форм звітування органу місцевого самоврядування перед громадою.

2. Розвиток технологій та безпека громади

- Підтримка створення систем громадської безпеки

Кароліно-Бугазька сільська рада Білгород-Дністровського району має намір співпрацювати з Фондом Східна Європа завдяки чому будуть впроваджені е-інструменти, запровадженні сучасні інформаційні технологій, інструменти електронного урядування та електронної демократії задля покращення якості роботи, зокрема з надання публічних послуг, удосконалення комунікації з громадою, зниження рівня корупції та покращення доступу громадян до інформації про діяльність муніципалітету та комунальних підприємств, закладів та установ.

По результатам інтерв’ю Кароліно-Бугазька сільська рада чекає бути обраною щоб продовжити напрямок реалізації регіонального компоненту проєкту EGAP.