11.12.2023 16:23

Міністерство соціальної політики України продовжує впроваджувати в громадах послугу раннього втручання

65771b78e2991__409185543_662501162713328_6375559288605304995_n.jpg

Мета цієї послуги – своєчасна якісна допомога родинам з дітьми раннього віку, що мають порушення розвитку або ризик їхнього виникнення, а також – інтеграція родини у життя громади. Це робить послугу сімейноцентрованою.

💡 Послуга раннього втручання передбачає:

☛ раннє обстеження дитини командою спеціалістів (лікарів, фахівців із психічного здоров’я, спеціалістів із соціальної роботи тощо);

☛ оцінювання розвитку, у разі виявлення проблем – роботу з ними спільно з батьками;

☛ складання індивідуального плану для родини після обстеження (із зазначенням цілей, заходів, термінів тощо) та спільна робота;

☛ проведення щотижневих зустрічей із родиною, під час яких батьків вчать, як розвивати дитину, як з нею спілкуватися і поводитися, дають розуміння, що можна скоригувати.

💡 Послугою можуть скористатися сім’ї, які виховують дітей:

☛ із ДЦП, розладом аутистичного спектра, синдром Дауна, епілепсією тощо та іншими станами, що супроводжуються затримкою розвитку (розумового, моторного, соціально-емоційного, комунікативного);

☛ із ризиком затримки розвитку внаслідок впливу біологічних та соціальних чинників (передчасно народжені немовлята, діти, які перебувають у будинку дитини, сім’ї з травматичним досвідом тощо).

Зазначимо, що «Раннє втручання» – проєкт Мінсоцполітики – у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка реалізується за ініціативи першої леді України Олена Зеленська.

🔗 Детальніше про послугу – на сайті за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/23333.html