24.11.2023 13:12

РОЗПОЧАЛАСЯ МІГРАЦІЯ КЕФАЛЕЙ ДО ЧОРНОГО МОРЯ

656085625cce0__403751764_122109704402109426_1127148644597185041_n.jpg

Після штормів, що вирували на Одещині протягом минулого тижня, в піщаних пересипах області утворилися тимчасові прориви. Як результат, вони створили умови виходу риби із закритих акваторій лиманів у Чорне море. Це дало змогу кефалям здійснити міграцію на зимівлю, щоб уникнути дії низьких температур.

Вже навесні, по закінченню зимових штормів, молодь кефалей повернеться у мілководні лагуни та лимани північно-західного Причорномор'я, де вода прогрівається швидше, завдяки чому концентрація кормових організмів сягає більших показників, ніж у відкритих водах.

«Можливість виходу кефалей на зимівлю у відкрите море є принциповим моментом, який гарантує її виживання та повноцінний нагул. Крім того, утворення тимчасових проривів значно поліпшує природний водообмін лиманів із морем», - зазначив головний спеціаліст відділу розвитку меліорації та рибного господарства Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Сергій Хуторной.

Нагадаємо, в Україні стартував проект “еРиба”. Цифровізація в рибному господарстві допоможе боротися з незаконним, непідзвітним та нерегульованим рибальством. Також в “еРибі” стануть доступні послуги з декларування права на дослідний вилов та отримання дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) для здійснення промислового рибальства, дослідного вилову.