Кароліно-Бугазька територіальна громада

Одеська область, Білгород-Дністровський район

20.04.2023 14:34

Довідник провайдерів, які надають психологічну та правову допомогу постраждалим від війни РФ проти України

6441233c45bf0__ogimage.gif

 

Запрошуємо ознайомитись з публікацією «Психологічна і правова допомога онлайн упродовж першого року після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Довідник провайдерів, які надають психологічну та правову допомогу постраждалим від війни РФ проти України. Частина 2 / Рибак В., Бондаренко О. — https://hrvector.org/publikacziyi/23-03-15-2
 
У цій публікації надається огляд ініціатив, ліній психологічної та правової допомоги, які діють в умовах воєнного стану в Україні та взяли участь в опитуванні ГО «Вектор прав людини». 

Ця публікація буде корисна людям, які шукають допомогу для себе чи своїх близьких та знайомих, представникам(-цям) онлайнових ліній допомоги, представникам(-цям) українських та закордонних громадських організацій, органів державної влади, місцевого самоврядування, донорських організацій, адвокатам(-кам), юристам(-кам), медіаторам(-кам), психологам(-гиням), психотерапевтам(-кам), представникам(-цям) медичної спільноти, соціальним працівникам(-цям), дослідникам(-цям) та всім, хто цікавиться цією темою. 
 
З 17 січня до 5 лютого 2023 року ГО «Вектор прав людини» проведено опитування щодо надання психологічної та правової допомоги потерпілим від війни онлайн після повномасштабного вторгнення РФ на території України. 
 
Основними завданнями опитування: А) зібрати досвіди надання психологічної та правової допомоги онлайн в умовах війни РФ проти України; Б) провести короткий огляд потреб українських надавачів психологічної та правової допомоги та викликів, що постали перед ними.
 
За результатами опитування команда ГО «Вектор прав людини» підготувала публікацію «Психологічна і правова допомога онлайн упродовж першого року після повномасштабного вторгнення РФ в Україну», яка складається з двох частин:
 

  1. «Короткий огляд потреб надавачів психологічної та правової допомоги та викликів, що стоять перед ними. Частина І.» українською мовою — https://hrvector.org/zviti/23-03-15-1 та англійською мовою — https://hrvector.org/en/reports/23-03-20-p1 ;
  2. «Довідник провайдерів, які надають психологічну та правову допомогу постраждалим від війни РФ проти України. Частина ІІ.» українською мовою — https://hrvector.org/publikacziyi/23-03-15-2 та англійською мовою — http://bit.ly/40OdMsw

 Підготовлені публікації допоможуть:

  • краще надавати допомогу людям, які постраждали від війни в Україні, наприклад, надавши додаткову інформацію про послуги різних ініціатив;
  • знайти лінію або ініціативу, яка допоможе отримати потрібну допомогу;
  • знайти партнерів для співпраці в Україні та закордоном;
  • поширити свій досвід в Україні та закордоном;
  • узагальнити та зберегти свій досвід допомоги;
  • шукати спільні рішення в умовах нових викликів у роботі;
  • розробляти та проводити подальші поглиблені дослідження.

 Перша частина підготовлена у формі звіту, де ви зможете детально ознайомитись з результатами дослідження.
 
У довіднику провайдерів, які надають психологічну та правову допомогу постраждалим від війни РФ проти України детально описані 31 ініціатива та лінії допомоги.
 
Запрошуємо активно використовувати та поширювати обидві публікації.
 
»Ідея створення довідника у мене виникла в процесі розвитку лінії психологічної та правової допомоги ГО «Вектор прав людини». Неймовірно важливим є збереження досвідів надання допомоги в таких складних умовах тими, хто сам постійно зазнає травмуючого впливу війни. Це допоможе вже сьогодні людям знайти допомогу, об'днувати зусилля, співпрацювати для розширення допомоги іншим, а також вірю, що надалі допоможе виробити нові чи удосконалити існуючі підходи допомоги потерпілим від війни та/або під час інших криз як в Україні, так і закордоном.
Висловлюю щиру подяку команді ГО «Вектор прав людини», психологам, психологиням, адвокаткам, операторам та усім, хто взяв участь в опитуванні та поділився своїм досвідом, допоміг у анонсуванні, працював над цією публікацією, усім, хто спільними зусиллями допомагає пережити ці страшні події і наближає Перемогу України! Разом ми сильніші!" — зазначила авторка публікації, директорка ГО «Вектор прав людини» Валерія Рибак

«Важко навіть уявити, скільки людей в Україні потребують психологічної підтримки та правової допомоги через місяці військової агресії та воєнних злочинів з боку росії, втрату близьких, вимушене переселення та багато інших викликів. І жодна ініціатива самостійно не впорається із тим, щоб всім допомогти або навіть розповісти про своє існування. Тому важливо було підсвітити те, що вони є, а також розповісти і про різні види допомоги, зокрема для людей, які знаходяться у особливо вразливих ситуаціях. Я була дуже розчулена, читаючи описи того, що було зроблено. Адже за кожним описом,  очевидно, що люди віддані тому, щоб максимально допомогти іншим. Сподіваюся, довідник допоможе тим, хто його читає — від пошуку психолога або юриста для однієї людини, до розвитку тих ініціатив, які в ньому описані та формування державної політики і програм допомоги.» — ділиться співавторка публікації, координаторка з питань адвокації Центру «Соціальна Дія» Олена Бондаренко.
  
Для довідки: публікацію підготовлено ГО «Вектор прав людини» в межах проєкту «Психологічна та правова допомога задля реагування та пом’якшення наслідків війни в Україні», що отримує підтримку від Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (Eastern Partnership Civil Society Forum) для членів і фінансується Європейським Союзом у межахпідтримки громадянського суспільства в регіоні. У межах схеми регрантів Форум громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС Східного партнерства) підтримує проєкти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму. Гранти доступні для ОГС із країн Східного партнерства та ЄС. Ключові сфери підтримки — демократія та права людини, економічна інтеграція, навколишнє середовище та енергетика, контакти між людьми, соціальна та трудова політика.