Кароліно-Бугазька територіальна громада

Одеська область, Білгород-Дністровський район

24.11.2022 14:00

Повідомлення RASFF

Білгород-Дністровське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області доводе до відома про отримання інформаційного повідомлення системи RASFF від 18 жовтня 2022 року № 2022.6063, стосовно виявлення перевищення максимально допустимого рівня флюбендазолу у свинині, що експортувалась з Нідерландів (виробник: COMPAXO MIDDELHAL, Netherlands; роздрібний продавець: Albert Heijn B.V., Netherlands; Carmo Food Nordic A/S, Denmark; Tomex Danmark A/S, Denmark) до України (отримувач: ТзОВ «МЕЛМІТ», проспект Перемоги, 15, м. Луцьк, Волинська область, 43005; ТзОВ «АГРО-ІНВЕСТ», вул. Львівська, 19, м. Червоноград, Львівська область, 715200). 

Деталі повідомлення RASFF можна переглянути на офіційній сторінці RASFF Portal Європейської Комісі.

Довідково: 2-амінофлубендазол є метаболітом антигельмінтика флубендазолу. Це антигельмінтний препарат, структурно подібний до мебендазолу (р-фторпохідне мебендазолу). В США використовується тільки у ветеринарії, в Європі, Південній Америці, Японії – в клінічній практиці, (альтернативні назви/синоніми: флутелміум, флумоксал, флумоксан, флувермал).

Застосувується для профiлактики та лiкування гельмiнтозiв свиней викликаних чуттєвими до флюбендазолу паразитами шлунково-кишкового та респiраторного тракту: зрiлi форми та яйця Ascaris suum, Strongyloides ransomi, Hyostrongylus rubidus, Oesophagostomum dentatum, Trichuris suis, Metastrongylus apri. Дозування та спосіб застосування - орально з кормом, необхiдно звертати увагу, що споживання корму залежить вiд клiнiчного стану тварини, треба регулювати концентрацiю препарату в залежностi вiд добового споживання корму. Свинi - 0,37 мг флюбендазолу на кг маси тіла протягом 7 - 10 днiв. Період виведення (каренції) усвиней: м’ясо - 7 днiв.