24.10.2022 14:51

Верховна Рада України ухвалила Закон щодо додаткових підстав звільнення з військової служби

default-for-import.jpg

Верховна Рада України ухвалила Закон України « Про внесення змін до статті 26 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо додаткової підстави звільнення з військової служби під час воєнного стану № 2599-IX від 20 вересня 2022 року.

Встановлено додаткові підстави для звільнення з військової служби під час воєнного стану шляхом внесення змін до підпункту «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», а саме: військовослужбовці, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років звільняються з військової служби за призовом осіб із числа резервістів під час військового стану.

Прийняття цього закону сприятиме посиленню захисту прав дітей під час воєнного стану та надасть можливість багатьом сім'ям, які отримали статус багатодітних після мобілізації та багатодітним батькам, які не скористались своїм правом не бути мобілізованим, через необізнаність, звільнитись з військової служби під час воєнного стану.