07.03.2025 13:40
Реєстр збитків, завданих агресією рф проти України: що потрібно знати

Українці, що втратили житло чи рідну людину, можуть подати заяви до Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України. Що потрібно знати про міжнародний Реєстр збитків?
Створення Реєстру збитків для України є значним міжнародним зусиллям і першим кроком до створення механізму, який забезпечить справедливість та компенсацію для України та її народу.
Реєстр слугує для документального обліку доказів та інформації, що стосуються заяв про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, завданих 24 лютого 2022 року або пізніше на території України в межах її міжнародно- визнаних кордонів, включаючи її територіальні води, всім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна, включаючи її регіональні та місцеві органи влади, державні чи підконтрольні установи, міжнародно-протиправними діями Російської Федерації в Україні або проти України.
Заяви, які відповідають вимогам, встановленим Статутом та правилам, вносяться до Реєстру для подальшого їх розгляду та оцінки компенсаційною комісією, яку ще належить створити. Україна разом з партнерами вже займаються розробкою компенсаційного механізму, який розглядатиме подані заяви по суті і прийматиме рішення про розмір належної компенсації в кожному окремому випадку.
У своїй діяльності Реєстр дотримується підходу, орієнтованого на постраждалих. Цей підхід підкреслює важливість визнання та задоволення потреб і прав постраждалих від російської агресії проти України, забезпечуючи, щоб їхні голоси були почуті, а їхній досвід врахований у процесі збору заяв про відшкодування збитків.
Реєстром затверджено перелік із 45 категорій заяв, які можуть бути внесені до Реєстру, які охоплюють заяви з боку фізичних осіб (група А), заяви з боку держави Україна (група В) та заяви з боку юридичних осіб, крім тих, що входять до групи В (група С). З повним переліком можна ознайомитися тутhttps://surl.li/frqvpa.
Категорії заяв можуть змінюватися та/або уточнюватися.
Зі схваленими Реєстром формами та правилами подання заяв можна ознайомитися на вебсайті Реєстру: https://rd4u.coe.int/uk/documents.
Заяви до Реєстру подаються виключно через вебпортал «Дія»
https://surl.li/mykzss, що забезпечує спрощений та доступний спосіб подання заяв до Реєстру. У майбутньому заяви від фізичних осіб можна буде подати також через центри надання адміністративних послуг.
Наразі в Дії відкрито технічну можливість для подання заяв до Реєстру у двох категоріях:
у категорії А3.1 – пошкодження або знищення житлового нерухомого майна фізичних осіб (з 2 квітня 2024 р.) та
у категорії А2.1 – смерть близького члена сім’ї.
Жодної плати за подання заяви до Реєстру не стягується та не передбачається в майбутньому.
Більш детальні інструкції та роз’яснення про те, як подати заяву до Реєстру, можна знайти на веб-сайті Реєстру: https://rd4u.coe.int/uk/.
З повною інформацією можна ознайомитися тут https://surl.li/exnhvy
Поділитись
Дізнайтеся також
02/04/2025
Ти як?
02/04/2025
Ти як? Як подолати страх
02/04/2025
Триває набір до лав Сил спеціальних операцій
Усі новини