24.12.2021 10:37

Несплата єдиного внеску — позбавляє права на пенсію в майбутньому

61c5882bb888a__16-114.jpg

Більшість працездатних громадян розуміють, що при досягненні пенсійного віку основною умовою для призначення пенсії є наявність страхового стажу – періоду, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплаченоєдиний внесок в сумі не менше  мінімального розміру.

Обов’язок сплачувати єдиний соціальний внесок, до складу якого з 2011 року входять страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, покладено на роботодавців. Сплачується єдиний внесок в розмірі 22 відсотків, нарахованих на фонд оплати праці кожного працівника за місяць.

На жаль, не всі керівники підприємств усвідомлюють, що порушення ними зобов'язань по сплаті внесків за найманих працівників позбавляє людей права на пенсію та сприяє виникненню напруги  у солідарній системі пенсійного забезпечення.

Станом на 01 грудня 2021 найбільшими боржниками по сплаті єдиного соціального внеску з числа економічно-активних, тобто працюючих, платників є:

Назва боржника

Сума боргу

ТОВ "КОМПАНІЯ БРИЗ"

45 729,00

ТОВ "ЕКВІТАС ПЛЮС"

23 443,40

За інформацією фінансово-економічного управління ГУ пенсійного фонду України в Одеській області