Кароліно-Бугазька територіальна громада

Одеська область, Білгород-Дністровський район

17.10.2024 12:41

В Одеській області у IV кварталі 2024 року розпочнеться кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

58d0c69a-9de6-4435-a9f4-3cfd1f650b7a.jpg

У рамках виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Одеській області на 2024 рік, згідно протоколу Одеської обласної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, розпорядження Одеської обласної (державної) військової адміністрації, в IV кварталі поточного року на території 7 районів Одеської області буде проводитись пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом наземного розподілу принад з вакциною.

Враховуючи воєнний стан в Україні, цього року, як і минулого, пероральна імунізація проводитиметься шляхом наземного розкладання приманок з вакциною на територіях мисливських угідь (природно-заповідних територіях) поза населених пунктів і водойм.

В кампанії будуть задіяні фахівці державних лікарень ветеринарної медицини, спеціалісти територіальних структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, користувачі мисливських угідь, представники органів місцевого самоврядування.

Слід зауважити, що епізоотичний стан із захворюванням на сказ диких м’ясоїдних тварин на території Одеської області залишається складним, про що свідчать результати проведених лабораторних досліджень на сказ серед добутих хижих тварин.

Довідково

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини.

Одним із методів профілактики сказу серед домашніх тварин є проведення щорічної вакцинації. Для профілактики сказу серед диких м’ясоїдних, що є основними розповсюджувачами збудника сказу в природі, є проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Приманка з вакциною має вигляд брикету з запахом м’ясо-кісткового борошна, розміром із сірникову коробку, в середині якого розміщений полімерний блістер з вакциною.

Звертаємося до жителів Одеської області! У разі виявлення приманок просимо не чіпати їх, не переносити з місць розкладання в інші місця.

Джерело - сайт ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області