22.03.2024 13:15

22 БЕРЕЗНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДИ

65fd68713aaba__2017-3-22-9acea9cc247881dab7b994a48548dda9.jpg

Щорічно 22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день води. Цей День був запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН в 1993 році з метою акцентувати увагу на значенні і важливості води, привернути увагу людей до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

Водні ресурси є провідним фактором розвитку майже всіх галузей економіки. Стале функціонування і розвиток країни, рівень життя, здоров’я і добробуту її громадян безпосередньо

пов’язані зі станом водних ресурсів.

Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води: «Вода для миру».

Вода є не лише основою здорового довкілля та міцної

економіки, але й спонукає людей до миру, співпраці та безпеки, прокладаючи шлях до стабільного майбутнього.

Протягом минулого року українці особливо відчули цінність води – безпечної та доступної кожному, оскільки багатьох з нас позбавили базового права людини – права на питну воду.

Декілька основних рекомендацій для раціонального використання та споживання води:

– Приймайте п’ятихвилинний душ. Закривайте кран під час чищення зубів, миття посуду та приготування їжі.

– Вчасно ремонтуйте каналізаційні та водогінні труби для попередження створення аварійних ситуацій.

– Не виливайте харчові відходи, масла, ліки та хімікати в каналізацію.

– Приймайте участь у водоохоронних акціях з прибирання прибережних захисних смуг річок, озер, водно-болотних угідь, пляжів тощо.

Бережіть природу!

Навіть незначні дії, якими б вони не були, допоможуть у вирішені водної кризи!